Broker leasingowy – czy warto skorzystać z jego usług?

Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania dla firm, w której korzystający może użytkować przedmiot leasingu nie będąc jego właścicielem w czasie trwania umowy. W zamian za użytkowanie przedmiotu leasingu, leasingobiorca płaci raty we wcześniej ustalonej wysokości. Najczęściej leasingowanymi przedmiotami są oczywiście samochody – zarówno nowe jak i używane. Raty leasingowe pozwalają zaliczyć zakup w koszty, co stanowi coraz popularniejszy sposób na obniżenie poddatków.

Czy za pomocą leasingu można finansować tylko samochody?

Najpopularniejszymi przedmiotami leasingu są pojazdy osobowe, jednakże dzięki leasingowi finansować możemy dowolne przedmioty, maszyny czy urządzenia. Leasing pozwala na finansowanie samochód dostawczych, transportu ciężkiego, maszyn budowlanych, rolniczych, leaśnych, a nawet nieruchomości, jachtów czy fotowoltaiki. Dzięki temu rozwiązaniu każdy przedsiębiorca jest w stanie stać się właścicielem dowolnego przedmiotu, bez konieczności angażowania 100% własnych środków w jego zakup.

W czym może pomóc broker leasingowy?

Brokerzy leasingowi współpracują z wieloma instytujami finansującymi, takimi jak banki. Szukając oferty leasingowej samodzielnie, musimy kontaktować się z każdym z banków z osobna, zbierać oferty a następnie je porównywać. Broker leasingowy ma dostęp do oferty wszystkich instytucji i w oparciu o indywidualne cele i potrzeby zainteresowanego, jest w stanie przygotować najlepsze warunki finansowania dostępne na rynku, oferując także kompleksowe doradztwo w tym zakresie.

Dzięki współpracy z brokerem można także sporo zaoszczędzić na zakupie przedmiotu leasingu, gdyż brokerzy dzięki współpracy np. z salonami samochodowymi, są w stanie wynegocjować atrakcyjne rabaty. Większość brokerów leasingowych jest także w stanie zorganizować ubezpieczenie dla kupowanego przedmiotu np. właśnie pojazdu, na czym także można sporo zaoszczędzić.

Podsumowując, broker to nie firma, której celem jest naciągnięcie klientów na ich usługi czy sprawienie, aby cały proces finansowania stał się droższy – wręcz przeciwnie. Brokerzy leasingowi sprawiają, że finalnie cały zakup lub inwestycja okaże się o wiele tańsza, niż w przypadku samodzielnej organizacji całego procesu. Dodatkowo, brokerzy tacy jak Twój Broker z Nowego Sącza nie pobierają opłaty brokerskiej czy opłaty za doradztwo i są w stanie zagwarantować szybką decyzję leasingową – nawet w ciągu kilku godzin od momentu uzgodnienia szczegółów. Chcąc skorzystać z tej formy finansowania warto rozważyć współpracę z specjalistami!