Urlop w Albanii

5075933 / Pixabay

Albania kojarzy się głównie z pięknymi widokami, bliskością przyrody, urokliwymi wybrzeżami oraz smaczną kuchnią. Zdecydowanie warto wybrać się tam w podróż, aby odpocząć i zyskać pozytywną energię do działania. Co warto wiedzieć przed wyjazdem i jakie atrakcje czekają w Albanii? O tym poniżej.

Atrakcje w Albanii

Wakacje w Albanii to dobry pomysł, ponieważ każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Zarówno fani zwiedzania, jak i osoby uwielbiające plażowanie nie będą zawiedzione. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć w pięknej Albanii:

  1. Jezioro Koman – warto wybrać się w rejs po tym pięknym jeziorze. Woda ma piękny turkusowy kolor, a w pobliżu znajdują się gęste lasy, wysokie skały oraz wzgórza. W takim otoczeniu można poczuć się naprawdę dobrze, napawając się pięknymi widokami, ciszą i spokojem.
  2. Miasto Berat – zobaczysz tutaj stare zabudowania, przejdziesz się klimatycznymi, wąskimi uliczkami. To miasto ma niesamowity klimat. W pobliżu znajdują się lasy i góry, które tworzą niezapomnianą scenerię.
  3. Velipoja – tutaj warto wybrać się wówczas, gdy pragniesz odpoczynku od zgiełku i lubisz piękne plaże. Miejscowość jest nieduża, ale posiada infrastrukturę turystyczną na naprawdę dobrym poziomie. Plaża rozciąga się na około 14 kilometrów, a więc na pewno znajdziesz tu wygodne miejsce dla siebie.

Albania – kilka ważnych informacji

O tym warto wiedzieć przed wyjazdem do Albanii:

  • Zabierz ze sobą dowód osobisty. Nie musisz posiadać paszportu czy wizy.
  • Walutą obowiązującą w tym kraju jest LEK. 1 Euro to 120 leków.
  • Kuchnia albańska jest bardzo smaczna. Warto spróbować lokalnych potraw.
  • Letnie miesiące są bardzo upalne, przyciągają także największą ilość turystów. Jeśli chcesz uniknąć tłumów i upałów, na urlop wybierz się w maju, wrześniu lub w październiku.
  • Podróżowanie pociągiem po Albanii to niezbyt dobry pomysł, ze względu na małą liczbę połączeń. Lepszym rozwiązaniem okaże się samochód. Można podróżować również autobusami, chociaż nie zawsze okaże się to komfortowe.