Jak zwiększyć zdolność kredytową? Poznaj nasze sposoby!

Nad sposobami zwiększenia zdolności kredytowej zastanawiają się i przedsiębiorcy i osoby prywatne. Tym najbardziej oczywistym sposobem na zwiększenie zdolności kredytowej jest rzecz jasna nabywanie nieruchomości lub metali szlachetnych, czyli nabywanie opcji, które raczej z biegiem czasu będą zyskiwać na wartości. Liczą się także znajomości danej osoby lub przedsiębiorcy.

Inne wzmianki o zdolności kredytowej

Nie od dziś pewne jest to, że osoba jedynie wynajmująca mieszkanko ma raczej niewielkie szanse na kredyt na ciekawych warunkach, ale inaczej ma przedsiębiorca, który działa prężnie i ma wiele mieszkań w centrum jednego z bardziej znanych miast. Problem tkwi jedynie w tym, że taki prężnie działający przedsiębiorca nie często bierze kredyty, bo kredyty są oprocentowane i spłaca się je latami.

Jednym słowem jest to pewne zobowiązanie i na dokładkę koszt, choć w przypadku zakupu kilku egzemplarzy popularnego modelu auta użytkowego ten koszt nie jest dużym, bo te auta są i często nabywanymi i często sprzedawanymi.

Dlatego też w ich przypadku można liczyć na niewielkie oprocentowanie, bo banki wiedzą, że w razie czego z tego typu mieniem raczej nie będzie problemu. Natomiast przedsiębiorcy biorą takie kredyty, po to, by nieco wzmocnić własną zdolność kredytową.

Czy znajomości są istotne?

Pewna część przedsiębiorców ma znajomości w bankach i na dokładkę działają oni prężnie i inwestują poprawnie. Ktoś taki dostanie kredyt na dobrych warunkach, choć trudno dokładnie stwierdzić jak bardzo wpłynęły na zdolność kredytową znajomości danego przedsiębiorcy.

Znajomości te mogą sięgać kierownika konkretnego banku lub nawet kierownika regionalnego i nie kończyć się jedynie na ważnych ludziach powiązanych z bankowością. Mowa tu dokładnie o tym, że znajomości mogą być niezwykle rozległymi i co najistotniejsze mogą przyśpieszyć pewne procedury.

Problem tkwi jedynie w tym, że te znajomości i reputację zyskuje się przez lata i co równie istotne nie zdobędzie się ich z dnia na dzień dzięki wysoko postawionemu ojcu lub dzięki starszemu bratu. Tak się nie dzieje, bo reputacja jest ściśle powiązana tylko z jedna konkretną osobą.

Spłacenie kredytu w terminie

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że jeśli weźmie się kredyt w jednym banku i spłaci się go przed terminem, to kolejny kredyt w tym konkretnym banku dostanie się na zdecydowanie ciekawszych warunkach.

Niektórzy biorą najpierw kredyt na pralkę, potem na telewizor, a jeszcze potem na skuter elektryczny dla syna. Ten rodzaj zwiększania zdolności kredytowej jest powiązany z braniem kredytów na rzeczy, które za każdym razem są droższymi, czyli drugi przedmiot jest droższym od pierwszego, a ten trzeci od drugiego.

Takie podejście do sprawy skutkuje tym, że po tych dwóch lub po trzech latach dostajemy znacznie bardziej atrakcyjny kredyt na samochód do firmy, lub na auto kompaktowe dla żony, którym będzie dojeżdżać do pracy. Takie spłacanie kredytów warto też połączyć z nawiązywaniem znajomości, bo one nie tylko w tego typu sprawach wiele ułatwiają.

Więcej informacji znajdziesz na https://intuum.pl/