Lotto – zasady

gr8effect / Pixabay

Totalizator Sportowy to polskie przedsiębiorstwo, którego głównym obszarem działania jest prowadzenie gier liczbowych, loterii pieniężnych i zakładów wzajemnych. Do najpopularniejszych należą gry takie jak Lotto (zwane często Dużym Lotkiem bądź totolotkiem), Mini Lotto, Multi Multi, Kaskada czy zdrapki. Od niedawna za pośrednictwem firmy można też kupić kupon EuroJackpot, loterii liczbowej o skali europejskiej. Flagową grą Totalizatora Sportowego jest Lotto. Poniżej opisane są jej zasady.

Zasady Dużego Lotka

Zawarcie zakładu polega na wytypowaniu 6 liczb z 49. Możemy zrobić to samodzielnie albo zagrać na “chybił-trafił” – wtedy liczby są przyznawane losowo, przez komputer. Następnie nasze liczby porównujemy z tymi, które zostały wylosowane danego dnia.

Wyniki totolotka – Duży Lotek

Wyniki losowania Lotto odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godz. 21:40 i są transmitowane na antenie TVP Info i na stronie www. lotto. pl. Wyniki można też sprawdzić na stronie internetowej po losowaniu. Nagrody przyznawane są od 3 poprawnie wytypowanych liczb. Im więcej się zgadza, tym wyższe są wygrane. bank rozbija tak zwana “szóstka”.