Poradnik na temat wiercenia w metalu

Skuteczność i komfort podczas wiercenia zależą od dwóch rzeczy: użycia dobrej wiertarki o dużej mocy oraz skorzystania z markowych wierteł.

  1. Budowa wiertła do metalu
  2. Z czego powinny być wykonane dobre wiertła?
  3. Sklep online z narzędziami i wiertłami

Zdarza się, że osoby chcące wiercić w metalu zapominają o zwróceni uwagi na jakość wierteł. Kończy się to często irytacją, ponieważ nawet porządna wiertarka na nic się nie zda bez założenia odpowiednich wierteł. Jeżeli chcesz uniknąć takich problemów i ułatwić sobie pracę, sprawdź nasz poradnik.

Budowa wiertła do metalu

Wiertła różnią się budową, dlatego nigdy nie powinno się używać takich narzędzi w sposób inny niż ten, który przewidział producent. W przypadku porządnych wierteł do metalu mają one kąt 118 stopni przy ostrzu wierzchołka. W przypadku wariantów HSSE (wierteł kobaltowych) kąt jest zwiększony o 12 stopni. Takie wiertła będą idealnym wyborem w dwóch przypadkach:

  • wiercenie otworów w żeliwie,
  • tworzenie otworów w stali nierdzewnej.

W wiertłach przeznaczonych do wiercenia w powyższych materiałach znajdują się specjalne rowki wiórowe, co pozwala sprawnie wyprowadzać wióry podczas wiercenia. Dodatkowo dzięki nim wiertła są odporne na złamania. Jeżeli planujesz skomplikowane prace, do których potrzebne są najlepsze narzędzia, sprawdź ofertę na wiertła dewalt extreme. Wysoka jakość i specjalna konstrukcja sprawiają, że ich szybkość jest do czterech razy większa niż w przypadku konkurencyjnych wierteł. Dodatkowo wiertło jest wzmocnione, co zmniejsza jego podatność na uszkodzenia mechaniczne.

wiertła dewalt extreme

Z czego powinny być wykonane dobre wiertła?

Takie wiertła, którymi można sprawnie wiercić otwory w metalu, muszą być produkowane z bardzo trwałych stopów kobaltu lub stali szybkotnącej, która ma podwyższoną wydajność. Jest to doskonały wybór również dla tych osób, które chcą mieć pewność, że raz kupione wiertła wystarczą im na długi czas. W razie potrzeby przewiercisz nimi także stal stopową oraz sal węglową. Jeżeli zależy ci na mobilności, na pewno zainteresuje cię to, że wiertła do metalu mogą być stosowane nie tylko w przypadku wiertarek sieciowych, które pozwalają pracować z większą mocą, ale też można je stosować do niewielkich wiertarek z akumulatorem. Nie można wówczas uzyskać aż tak dużej mocy, ale za to zyskuje się komfort wynikający z łatwego przenoszenia narzędzi.

Sklep online z narzędziami i wiertłami

Aktualna oferta markowych narzędzi i wytrzymałych wierteł dostępna jest w sklepie https://anvis-narzedzia.pl/, gdzie można kupować przez internet. Sprzedawca zapewnia szeroki wybór asortymentu i przystępne ceny na markowe narzędzia dla majsterkowiczów i profesjonalistów.