Jak sprawdzić ile mogę zyskać z unieważnienia kredytu frankowego

Frankowicze od kilku dobrych lat znajdują się na “ustach” w prawie we wszystkich sądach. W dawnych czasach wzięcie kredytu frankowego było o wiele korzystniejsze. Do momentu aż waluty na rynku nie poszybowały niebezpiecznie w górę. W ten to oto sposób frankowicze musieli płacić wyższe, niekorzystne dla wszystkich raty. Od pewnego czasu możliwe jest unieważnienie kredytu frankowego.

Problemy frankowiczów

W związku z tym, że cena franka szwajcarskiego bardzo mocno wzrosła, kredytobiorcy zaczęli płacić coraz wyższe raty. Coraz większa liczba konsumentów znalazła się na skraju bankructwa. Problemy frankowiczów zaczęły rosnąć z dnia na dzień. Na ostatni dzień grudnia 2019 roku zadłużenie frankowiczów wynosiło 101,8 mld zł, a kwota ta stale rosła. Straty dosięgły tak naprawdę wszystkich — niezależnie od tego, z jaką kwotą mieliśmy do czynienia.

Nie każdy może zdawać sobie z tego sprawę, ale bardzo często kredytobiorcy musieli oddawać trzy lub nawet cztery razy wyższe kwoty od tego, co wcześniej pożyczyli. Na szczęście pojawiło się małe “światełko” w tunelu, które sprawiło, że ludzie zaczęli wierzyć w to, iż mają szansę na odzyskanie nadpłaconych pieniędzy. Umożliwia to unieważnienie kredytu frankowego.

Kalkulator frankowicza

Jak sprawdzić ile mogę zyskać z unieważnienia kredytu frankowego? To pytanie, które chodzi po głowie wielu osobom. Aby znaleźć odpowiedź, wystarczy tylko zajrzeć do internetu, gdzie dostępny jest tzw. kalkulator frankowicza. To na jego podstawie można obliczyć szacunkową kwotę, o którą można walczyć przed obliczem sądu.

Każdy będzie w stanie wypełnić formularz, jaki jest potrzebny do skorzystania z takiego kalkulatora. Należy mieć przy sobie umowę, gdzie znajduje się większość danych potrzebnych do kalkulatora. Przy czym nie można zapomnieć o tym, że jest to szacunkowa kwota.

Jej dokładne określenie zależne jest od wielu czynników, m.in. od tego, czy cały kredyt zostanie odfrankowiony, czy też nie. W każdym razie klient ma szansę na to, aby dowiedzieć się, czy jest sens walczyć, czy też nie. Chociaż nie powinno tak się mówić. Zawsze należy walczyć o należne sobie prawa. W szczególności, jeżeli ktoś czuje, że został oszukany przez bank.

Możliwe rozwiązania

Frankowicze muszą pamiętać o jednym — nigdy nie powinni oni składać broni. Zawsze muszą sprawdzić, jakie są możliwe rozwiązania. W takich przypadkach konieczna jest pomoc dobrej i rzetelnej kancelarii prawniczej. Osoby, które mają kredyty we frankach, nie mogą spodziewać się tego, że to państwo wyciągnie do nich pomocną dłoń lub też bank sam zaproponuje taką ugodę. Wręcz przeciwnie — jeżeli sami nie zaczniemy działać, to nie możemy spodziewać się tego, że ktokolwiek nam pomoże.

W pierwszej kolejności należy znaleźć dobrą kancelarię prawniczą, której specjalizacją będą umowy frankowe. To one dokładnie przeanalizują całą umowę i sprawdzą, co należy robić. Bo zawsze trzeba coś zrobić. W innym wypadku będzie to sygnał dla banków, że mogą nadal oszukiwać swoich klientów, a na to pozwolić nie można.

Więcej informacji znajdziesz na https://kancelariafrankowicza.pl/kalkulator-frankowicza/