Czy można zarobić na bitcoinie?

TheDigitalArtist / Pixabay

Obecnie dużo ludzi szuka szybkiego sposoby na wzbogacenie się. Często bez doświadczenia i potrzebnej wiedzy decydują się na wejście kryptowalut, jednak czy można na nich zarobić. Aby móc zacząć inwestować w cyfrowe waluty dobrym miejsce giełda kryptowalut. Można tam dokonywać handlu walutami 24/7.

Czy mamy szanse na zyski

Handel wirtualnymi walutami to dość złożona sprawa. Kurs takich walut nie jest możliwy do przewidzenia, w głównej mierze zależy od tego, jaką wartość przypiszą mu użytkownicy. W przypadki jakiegokolwiek ataku na nasze pieniądze nie mamy szansy ubiegać się swoich spraw, ponieważ żadna instytucja finansowa nie nadzoruje tego rynku. W przypadku kiedy chcemy sprzedać nasze waluty,musimy się liczyć prowizją, jaka jest pobierana na każdej giełdzie za wszelkie transakcje. Przed sprzedażą należy wszystko dobrze wyliczyć, ponieważ może się okazać, że różnica, jaką zarobimy na sprzedaży,pokryje tylko koszty prowizji. Cyfrowe pieniądze dopiero w stadium rozwoju i przyszłość jest trudna do przewidzenia. Może mieć miejsce sytuacja, kiedy walutą cyfrowa drastycznie spadnie. Wiele ekonomistów uważa kryptowaluty uważane są za spekulacje i bańki finansową, która pęknie.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy na cyfrowych walutach można się wzbogacić. Kursy walut są bardzo dynamiczne, dodatkowo trzeba liczyć się opłatami dla giełdy.