
Posiadanie więcej niż jednego kredytu może powodować problemy w spłacie, a także generować duże koszty utrzymania takich kredytów. Chcąc zmniejszyć koszty obsługi pożyczek, warto zastanowić się nad konsolidacją posiadanych kredytów. Jest to rozwiązanie wygodne, dzięki któremu posiadamy zadłużenie w jednym banku, co minimalizuje kwestie formalne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można również odzyskać stabilizację finansową, ze względu na przejrzystość comiesięcznych kosztów kredytów.
Czym jest konsolidacja?
Konsolidacja to połączenie dwóch lub większej liczby kredytów w jeden. Dzięki takiemu rozwiązaniu warunki umowy i stopa procentowa pożyczek ujednolicają się, a co za tym idzie – zmniejszają się miesięczne koszty spłacania kredytów. Jest to również rozwiązanie bardzo wygodne dla konsumenta, ponieważ nie trzeba pamiętać o kilku pożyczkach, a raty można spłacać dzięki wykonaniu jednego przelewu.
Jakie są skutki konsolidacji
Kiedy decydujemy się na kredyt konsolidacyjny warto pamiętać o kilku ważnych aspektach z tym związanych. Tak jak już wspomniano, zmniejszają się koszty posiadania kredytów, a także jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na wygodzie. Pozwala to skutecznie zapanować nad swoimi domowymi finansami. Należy jednak pamiętać, iż zazwyczaj konsolidacja wiąże się również z wydłużeniem okresu spłaty pożyczek, a co za tym idzie – ze zwiększeniem ogólnych kosztów kredytów.
Jak można skonsolidować kredyty?
Można tego dokonać zarówno w placówkach baków, jak i przez Internet. Przy wyborze odpowiedniej oferty, warto skorzystać z internetowych porównywarek. Należy wypełnić formularz on-line, a następnie skontaktuje się z nami przedstawiciel banku, który poprosi o przedstawienie odpowiednich dokumentów potrzebnych do konsolidacji. Bank będzie musiał również sprawdzić zdolność kredytową, po czym konsultant będzie mógł przedstawić nam przygotowaną specjalnie dla nas ofertę. Kredyt konsolidacyjny może zostać przyznany osobie, która spełnia warunki banku, a także udowodni swoją tożsamość