Paliwo jako cenny towar

ermakovasve / Pixabay

Różnica widoczna głównie w jedzeniu

Ten, kto był w Rosji, ten wie, że najlepiej jest kupić sporo słodyczy, ponieważ zdecydowanie różnią się smakiem od naszych, polskich, tym bardziej, że nie są do niej sprowadzane i tylko na miejscu możemy je nabyć. Choć same produkty spożywcze są droższe, to jest to nadrabiane właśnie dobrym składem, smakiem. Nawet sama woda mineralna różni się tym, że jest bardziej słona, niż te tradycyjne. Poniżej dowiesz się czegoś więcej na temat co warto kupić w Kaliningradzie!

Słodycze – coś, co uwielbia niemal każdy z nas!

Warto wspomnieć o produktach, które są przede wszystkim dobre, ale pojedyncze zdarzają się nietrafione, chociaż wszystko jest kwestią gustu. Turyści zwracają uwagę przede wszystkim na czekolady, które nie tylko mają nietypowy smak, ale również skład. Oprócz tego popularność zyskują alkohole, ponieważ są w naprawdę dobrej cenie i podobnie jak z resztą, różnią się smakiem, który jest nietypowy. Na pewno powyższe produkty będą dobrym prezentem dla bliskich, rodziny, zaczynając od dzieci, kończąc na dorosłych, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie pod każdym względem, zaczynając od cen, a kończąc na smaku i konsystencji.

,,Aż grzech nie skorzystać!’’ – czyli co na pewno należy wziąć pod uwagę, przekraczając granicę…

Niektórzy z nas wiedzą, inni już mniej, ale samo paliwo jest w Kaliningradzie dwa razy tańsze niż w Polsce, dlatego tak często jest to podkreślane w kilku blogach, wpisach, czy też samych opiniach, rekomendacjach. itr ropy kosztuje w obwodzie kaliningradzkim ok. 30 rubli, czyli ok. 3 złote. Jednakże, to nie koniec ciekawostek odnośnie paliwa, poza pełnym bakiem można wwieźć 10 litrów paliwa w kanistrze. A co jest najbardziej zaskakujące: Polacy potrafią przekroczyć granicę dla samego paliwa, a potem znów wrócić do kraju! Należy pamiętać, że nie wolno go sprzedawać, lecz wwozić do Polski okazjonalnie, gdyż w innym wypadku będziemy zmuszeni płacić podatek za wywożenie paliwa do kraju. Z racji, że stało się ono ostatnimi czasy najbardziej popularne, to obecnie występują obfite kontrole dot. legalnego przewożenia paliwa.
Ciekawostka: W 2013 r. wjechało do Polski z obwodu kaliningradzkiego ok. 1,2 mln samochodów osobowych, 85 tys. ciężarówek i 18 tys. autobusów. Na tamten moment można powiedzieć, że to naprawdę rekordowa suma.