Co to jest personalizacja?

JESHOOTS-com / Pixabay

Marketing to dziedzina biznesu, która zmienia się i rozwija z każdym tygodniem. Wszystko dlatego, że każdy kolejny dzień oraz każde kolejne doświadczenia pozwalają nam lepiej zrozumieć naszą grupę docelową, czyli finalnego konsumenta. Obecny rozwój technologii sprawia, że konsumenci każdego dnia narażeni są na szum informacyjny oraz powstają nowe kanały dotarcia z komunikacją informacyjną i marketingową do grupy docelowej. Masa informacji sprawia, że konsumenci są bardziej sceptyczni oraz trudniej im zaufać markom, tym bardziej jeżeli ich przekaz jej ogólny.

W związku z powyższym, na pierwszy plan wysuwa się obecnie personalizacja komunikacji, która pozwala bezpośrednio dotrzeć do danej osoby oraz sprawić, by poczuła się indywidualną jednostką, a nie tylko masą, do której marki chcą komunikować. Personalizacja to nie tylko dostrzeżenie człowieka w człowieku, ale również możliwość przygotowania oferty dostosowanej do konkretnych potrzeb użytkownika, który następnie znacznie chętniej dokona decyzji zakupowej lub poświęci nam swój czas.

Jak spersonalizować przekaz oraz ofertę?

Bardzo pomocne w personalizowaniu komunikacji pozostaje zbieranie danych osób, z którymi chcemy wejść w interakcje. Tworzenie bazy danych pozwala nam na dostosowanie przekazu do danej osoby oraz personalizowanie komunikacji, na przykład poprzez zwracanie się imiennie do danych osób. Buduje to poczucie wyjątkowości i przygotowanie propozycji z realną troską o daną osobę, dzięki czemu budujemy zaufanie i odpowiednią pozycję marki na rynku. Zaufanie oraz troska o potrzeby klienta to czynniki, które w dużej mierze determinują konkretne zachowania konsumenckie.

W przygotowaniu personalizowanej komunikacji i oferty zdecydowanie pomogą nam specjaliści z https://edcexpert.pl. Od wielu lat odpowiadają oni za przygotowanie komunikacji największych partnerów, którzy działają na rynku polskim. Dane, które na co dzień zbieramy o naszych konsumentach, pozwalają nam na maksymalne personalizowanie oferty. Śledzenie użytkownika oraz jego preferencji zakupowych pomaga w rekomendowaniu odpowiednich produktów i usług, które trafiają w gusta i potrzeby konkretnych osób, co bezpośrednio prowadzi do wzrostu firm.