Umowa daje gwarancję i nakłada obowiązki

Aymanejed / Pixabay

Osoby, które mają już za sobą zakup nowego mieszkania, przeszły przez procedurę podpisywania różnego rodzaju druków i formularzy. Wśród nich znajdują się umowy deweloperskie. Jedną stroną w takim dokumencie jest przedsiębiorca sprzedający mieszkanie, czyli deweloper. Drugą stroną umowy jest nie kto inny, jak nabywca mieszkania.

 

Umowę deweloperską, podobnie jak każdy inny dokument, należy dobrze przeczytać i zapoznać się z jego treścią, zanim złoży się pod nim swój podpis. Może bowiem okazać się, że dokument zawiera pułapki, a swoich późniejszych roszczeń trzeba będzie dochodzić w wieloletniej walce. Pierwszą rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest etap prac budowlanych nieruchomości, w której zlokalizowane będzie mieszkanie. Druga istotna sprawa to waloryzacja jego ceny.

 

Deweloperów będących na etapie rozstrzygania różnego rodzaju sporów ze swoimi klientami, często reprezentują kancelarie, w ofercie których znajduje się obsługa prawna firm Poznań ma wielu specjalistów w zakresie prawa, którzy chętnie zajmą się reprezentowaniem przedsiębiorcy i podpowiedzą mu możliwości rozwiązania sprawy.