Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

DigitalMarketingAgency / Pixabay

Współcześnie niemal każdy Polak posiada konto bankowe, na którym gromadzi swoje środki. Bardzo często jest ono połączone z kontem oszczędnościowym, co sprawia, że przeprowadzanie operacji pomiędzy nimi jest znacznie ułatwione. Wybór tego rodzaju usług bankowych nie jest jednak łatwy. Dlaczego? Na rynku dostępnych jest mnóstwo wariantów kont, przez co bardzo łatwo się pogubić. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę, aby dokonać najlepszego wyboru?

Opłaty dodatkowe

Konto bankowe często oznacza konieczność uiszczania dodatkowych opłat związanych z jego prowadzeniem czy dokonywaniem konkretnych operacji. Okazuje się jednak, że na rynku bankowym nadal dostępne są darmowe konta osobiste, Najczęściej występują one w dwóch wariantach:

  • jako konto bezpłatne bez konieczności spełniania dodatkowych warunków,
  • jako konto darmowe po spełnieniu określonego warunku, np. po wykonaniu odpowiedniej określonej liczby transakcji kartą przypisaną do konta.

Konto bankowe nieodłącznie wiąże się z posiadaniem karty. Do kont osobistych najczęściej wydawana jest karta debetowa, która umożliwia wypłacanie gotówki z bankomatu oraz dokonywanie opłat za zakupy. Jej użytkowanie w niektórych przypadkach jest płatne. Podobnie jednak jak w przypadku kont bankowych, tak i tutaj możemy “załapać się” na darmową opcję np. po dokonaniu płatności kartą na określoną kwotę.

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe?

Najlepszym miejscem będzie sprawdzony bank. Wybierając ten konkretny warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich są bankomaty w okolicy. Niektóre banki pobierają dodatkowe opłaty za wypłacanie gotówki z bankomatu innego banku. Jeśli zatem w okolicy znajduje się spora ilość urządzeń należących do jednej firmy, konto bankowe pod jej szyldem może okazać się bardziej opłacalne.

Dla osób, które są zatrudnione i regularnie pobierają wynagrodzenie, spore znaczenie mają przelewy od pracodawcy. Dobrym rozwiązaniem jest założenie konta bankowego w tym samym banku, co właśnie pracodawca. Dlaczego? Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że wypłata znajdzie się na naszym koncie niemal od razu po wykonaniu przelewu.

Decydując się na konto bankowe warto również kierować się opiniami osób z najbliższego otoczenia. Nikt bowiem nie doradzi lepiej niż użytkownik konkretnego wariantu konta w danym banku.

Dowiedz się jak założyć konto bankowe przez internet nie wychodząc z domu