Dlaczego warto kupić bitcoin (BTC)? Jak to zrobić najprościej?

Pieniądze w tradycyjnej formie ciągle tracą na wartości. Przyczynami takiej sytuacji są między innymi: wysoka inflacja, pandemia, wojna oraz inne niekorzystne czynniki dla gospodarki. Jest wielu inwestorów, którzy szukają alternatyw. Jedną z nich jest lokowanie pieniędzy w portfel kryptowalut. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego bitcoin to dobra inwestycja oraz gdzie można zakupić tę wirtualną walutę w internecie.

1. Co to jest bitcoin?

2. Kup bitcoin – czyli jak, gdzie i za ile?

3. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu bitcoin?

Co to jest bitcoin?

Bitcoin lub ethereum to nic innego jak wirtualna waluta (waluta cyfrowa) stworzona przez fascynata wirtualnego świata: Satoshi Nakamoto w 2009 roku. Tak naprawdę nie wiemy kto kryje się pod tym pseudonimem. Jednak sama idea bitcoina zrewolucjonizowała dzisiejszy system pieniądza. Co więcej, nazwy takie jak: bitcoin, kantor bitcoin, lub po prostu BTC są powszechnie znane i powiązane z tą walutą. Obecnie Bitcoin (BTC) jest jednym z najpopularniejszych środków płatniczych na świecie i jest również najpopularniejszą walutą na giełdach kryptowalut.

Kup bitcoin – czyli jak, gdzie i za ile?

„Zacznij kupować Bitcoin już dziś” – taki slogan widnieje na wielu stronach internetowych. Nie jest to tylko pusty napis. Zakup bitcoinów jest możliwy w Polsce. Co więcej, takie transakcje są wykonywane w całkowicie legalny sposób i są regulowane przez polskie prawo. Jednak należy pamiętać, aby dokładnie przemyśleć każde decyzje inwestycyjne, aby nie stracić wszystkich oszczędności. Każda decyzja inwestycyjna wiąże się z ryzykiem. Zakup Bitcoina głównie odbywa się przez internet. Aby kupić Bitcoina warto na początku wybrać platformę zakupową i założyć darmowe konto na wybranej platformie. Następnie należy wykonać weryfikację tożsamości. Weryfikacja tożsamości z dowodu osobistego jest niezbędna, aby wpłacać, wypłacać środki na konto bankowe, a także wykonywać inne operacje, między innymi inwestować bitcoin (BTC). Co więcej, pełne dane kontaktowe są również niezbędne dla celów podatkowych. Od transakcji na bitcoinie są również pobierane podatki. Kolejnym krokiem jest wpłata środków na swoje konto. Zakupione bitcoiny możesz przechowywać na platformie lub na zewnętrznym portfelu. Warto zauważyć, że większość punktów sprzedaży bitcoina rekomenduje zewnętrzny portfel bitcoin. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://egera.com/pl/kup-bitcoin.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu bitcoin?

Jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie Bitcoina. Wśród nich możemy wyróżnić:

– aktualna cena bitcoina

– prowizja i wiele innych dodatkowych opłat

– wiarygodność giełdy kryptowalut

– metody płatności – płatność wybranym środkiem płatniczym, m.in. płatność za pomocą karty kredytowej lub za pomocą blik

Artykuł sponsorowany