Czym charakteryzuje się damski styl casual?

nastya_gepp / Pixabay

Opisy ubrań na stronach internetowych czy felietony o trendach w modzie często zawierają słowo ‘casual’ w odniesieniu do całych stylizacji albo poszczególnych ich elementów. Używamy go często, ale czy wiemy, na czym dokładnie polega? Jeśli szukasz odpowiedzi, znajdziesz ją właśnie tutaj.

Styl casual damski – główne cechy

Istotą stylu casual jest jego nieformalność. Samo słowo ‘casual’ oznacza w języku angielskim ‘codzienny’. Jest to więc ubranie, które można swobodnie nosić na co dzień, założyć na spotkanie ze znajomymi, wyjście do kina czy nawet do pracy, jeśli nie obowiązują w niej żadne przepisy dotyczące ubioru pracowników. Styl ten nosi znamiona sportowej elegancji i strojów nieformalnych. Pozwala na łączenie rzeczy częściowo eleganckich z zupełnie sportowymi.

Ubrania w stylu casual, które warto mieć w szafie

Są takie elementy garderoby, które prędzej czy później przydadzą się każdej z nas – ze względu na swoją uniwersalność, na to, że można je zestawić na wiele różnych sposobów. Przykładem jest choćby marynarka, ale nie oficjalna, a nieco luźniejsza, o kroju, który pozwala zachować wygodę i fasonie, który pozwoli na założenie jej do jeansów.

Skoro marynarka, to i koszula – ta również nie musi być biała, ze sztywnego materiału. Styl casual to m.in. koszule w wyraziste wzory, kolorowe albo o kroju oversize.

Bazą każdej szafy są dobrej jakości t-shirty, najlepiej w uniwersalnych kolorach: białym, czarnym czy cielistym. Warto zadbać o to, by były wykonane z dobrej jakości materiału i starannie odszyte.

Nieocenionym elementem stylu casual są jeansy. Obecnie najmodniejsze są rurki, ale równie dobrze mogą być to spodnie o kroju boyfriend, mom jeans czy nawet lekkie dzwony. Warto wybrać typ, w którym nasza figura prezentuje się najlepiej.

Jeśli chodzi o obuwie, obecnie na czasie są białe trampki lub sneakersy. Można je nosić i ze spodniami, i zwiewną sukienką czy ołówkową spódnicą. Nie dość, że są wygodne, to pasują do wszystkiego. Podobnie jest z ulubionymi okryciami wierzchnimi stylu casual: trenczem, najczęściej w kolorze beżowym i czarną ramoneską.